7 dni do szczęśliw{sz}ego domu #dzień 3

with Brak komentarzy

Pamiętam moment, kiedy próg mojego całkiem nowego, naprędce urządzanego mieszkania, przekroczyła po raz pierwszy moja przyjaciółka. Rozejrzała się dookoła, zebrała myśli i powiedziała: “Dokładnie tego się po Tobie spodziewałam”{smile}. Pamiętam też, że poczułam ulgę, bo mój dom, wcale wtedy nie doskonały, pokazywał kim byłam w tamtym momencie swojego życia.


Pewnie słyszałaś/eś już kiedyś, że Twój dom opowiada Twoją historię. To jak mieszkamy, mówi kim jesteśmy, co kochamy, czego pragniemy, jakie są nasze marzenia. Jak na dłoni widać w naszym domu relacje, napięcia, pragnienia i tęsknoty.
 
To jak „urządzone” jest Twoje mieszkanie, odzwierciedla to jak „urządzone” jest Twoje własne wnętrze. 

Spójrz na przestrzeń wokół siebie oczami kogoś, kto odwiedza Cię po raz pierwszy. Co powie o Tobie przekraczając próg Twojego domu? Co powie wchodząc dalej, zaglądając do szaf, zakamarków i pudeł pod łóżkiem? 
Twoje mieszkanie/dom jest:
1.
2.
3.
{wpisz trzy przymiotniki, które najlepiej opiszą to, co zobaczy}

A teraz dokończ zdania:

Moje mieszkanie mówi, że jestem {…}
Chcę, żeby moje mieszkanie mówiło, że jestem {…}
W moim domu jestem {…} W moim domu chcę być {…}


Jeśli Twój dom jest spójny z Tobą jesteś szczęściarą {szczęściarzem}. Jeśli odpowiadając na pytania poczułaś {eś} niepokój, zastanów się co możesz zmienić, przearanżować, urządzić na nowo? Co trzeba posprzątać, co przewietrzyć, co lepiej zorganizować? Z czym najwyższy czas się pożegnać, aby zrobić miejsce nowemu?
Jakie zmiany wprowadzisz, aby Twój dom opowiadał kim jesteś właśnie w tym momencie swojego życia. 

A co Twój dom mówi o Tobie? Podziel się z nami swoją historią, myślą, refleksją.

{Na jedną z osób, które podzielą się z nami swoimi przemyśleniami, czeka plakat od Lemon Ducky. Szczegóły konkursu znajdziesz tutaj}
Zdjęcie: Lemon Ducky
ANNA GACKA home&life COACH
coachyourhome