7 dni do szczęśliw{sz}ego domu #dzień 4

with Brak komentarzy

{Remanent}

Dzisiaj czas na “inwentaryzację”, spis z natury, audyt zasobów albo zwykłe odgracanie {smile}. Każdy z nas otacza się rzeczami, a “każdy przedmiot (…) ma swoją własną historię, niesie swoje własne wspomnienie- poszukiwań… dnia, w którym został kupiony… kogoś, kto był wtedy przy Tobie.” Tricia Guild

Każda mebel w Twoim domu, każde dzieło sztuki, poduszka na kanapie czy ulubiona filiżanka o kimś lub o czymś Ci przypomina. Wokół Ciebie powinny zostać tylko te rzeczy, które działają na Twoją korzyść. Takie, dzięki którym Twoje życie jest prostsze, łatwiejsze, zdrowsze, bogatsze. Takie, które przywołują w pamięci dni dobre, wartościowych ludzi lub wydarzenia, które o coś Cię wzbogaciły. 

Rozejrzyj się dookoła, otwórz szafy, szafki i szuflady. Pomyśl o miejscu, gdzie przechowujesz rzeczy, z którymi najtrudniej Ci się uporać- może to szafa w przedpokoju, może pudło z butami chowane pod łóżkiem, a może papiery upychane do szuflady biurka. Od tego właśnie miejsca zacznij porządki. Pomyśl jak się poczujesz, kiedy będziesz mieć to za sobą. Zastanów się, ile sukienek na specjalne okazje potrzebujesz? Jaka jest szansa, że jeszcze raz założysz te szpilki o pół centymetra przyciasne? Czy naprawdę zajrzysz jeszcze raz do setki dawno wyczytanych magazynów? 
Wszystkiemu, czemu brakuje wartości praktycznej, estetycznej albo sentymentalnej, powiedz “do widzenia”. Rozstań się z rzeczami, których nie lubisz, które sprawiają, że źle się czujesz lub które po prostu już Ci się nie podobają. Jeśli masz wątpliwości, zadaj sobie jedno pytanie: “Czy dzisiaj też bym to kupiła, przyjęła, zabrała do swojego domu?”. Jeśli odpowiedź brzmi nie- do widzenia!
Dzisiaj pożegnaj się przynajmniej z jedną rzeczą, która już Ci nie służy. Podaruj ją komuś, wystaw na licytację, albo po prostu wyrzuć. Zapamiętaj to uczucie. Wierzę, że jest im ulga. Przypomnij je sobie, kiedy znów “uzbiera się” za dużo. Już wiesz, że dasz radę!

Ps. A kiedy już oczyścisz przestrzeń i zrobisz miejsce nowemu, zajrzyj do galerii  Lemon Ducky i powiedz nam, który plakat chciałbyś/chciałbyś  mieć w swoim domu? Gdzie znajdziesz dla niego miejsce? O czym będzie Ci przypominać?

{Na jedną z osób, które podzielą się z nami swoimi przemyśleniami, czeka nagroda od Lemon Ducky. Szczegóły konkursu znajdziesz tutaj}.