7 dni do szczęśliw{sz}ego domu #dzień 5

with Brak komentarzy

Dzisiaj, zamiast kolejnego zadania, podzielę się z Wam historią.
Historia jest jedna, ale może mieć wielu bohaterów, dziać się w wielu różnych miejscach i w wielu różnych domach. Opowieści takie codziennie widzę, słyszę, obserwuję. Czasami też same znajdują mnie {smile}.

Opowieść nie będzie długa. Nie będzie też dosłowna, bo usłyszałam ją kilka dni temu,  po swojemu zrozumiałam, część szczegółów pewnie pominęłam, a kilka dodałam od siebie. Ważne jednak, że wyjątkowo mnie zainspirowała i bardzo chcę zainspirować nią Was.

A zapamiętałam ją tak:

Pewnego dnia, wertując kartki kolorowego magazynu, zobaczyłam zdjęcie pięknego domu. Pomyślałam wtedy, że przecież ja też taki dom mogę mieć! Trochę czasu zajęło mi znalezienie podobnego projektu, ale kiedy już go znalazłam, decyzja zapadła. Wybuduję dom! Kupiłam odpowiednią działkę, zorganizowałam ekipę budowlaną, zamówiłam materiały i mój nowy dom stawał się rzeczywistością. A kiedy powstały już i mury i okna i dach, ubrałam mój dom w wymarzone meble, tkaniny, kolory. W końcu był  gotowy, a moje marzenia się spełniły! Teraz mogłam po prostu odpocząć i móc się nim w końcu nacieszyć. Usiadłam na kanapie, spojrzałam dookoła… i zapłakałam.

Dotarło do mnie, że nie chcę tego domu.
Nie chcę w nim być.
I nie chcę w nim mieszkać z tym mężczyzną…

Dotarło do mnie, że “wymarzony dom” jest tylko plastrem na ranę, której nie może zagoić.

Często wydaje nam się, że nowy dom, większe mieszkanie albo apartament na modnym osiedlu naprawi nas  i nasze życie. Często bywa tak, że do całkiem nowych domów wprowadzamy się z całkiem starymi problemami. Słyszymy, że w pewnym wieku coś już wypada “mieć”, jakoś już “należy mieszkać”, że trzeba się urządzić, wybudować, “być na swoim”. Zaczynamy wierzyć, że to właśnie nasze pragnienia.

Ale co tak naprawdę ważne jest dla Ciebie? Na czym zbudujesz nowy dom? Jakie są jego fundamenty? Co ma “naprawić”? Z czego uleczyć Ciebie i Twoje życie? Co Ci da? Kim w nim będziesz?

Z czego utkane są Twoje marzenia o szczęśliwym domu? 

Co z tej historii Ty dzisiaj weźmiesz dla siebie?

{Na jedną z osób, które podzielą się z nami swoimi przemyśleniami, czeka nagroda od Lemon Ducky. Szczegóły konkursu znajdziesz tutaj}.

 

ANNA GACKA home&life COACH
coachyourhome.com