Jesteś gotowa na {test domowej szczęśliwości}?

with 26 komentarzy

Blog post

Obserwuję wokół siebie wiele kobiet, które kochają swoje domy i świetnie się w nich czują.
Spotykam też wiele takich, które są w swoich domach nieszczęśliwe.
Ciągle coś się przestawiają, zmieniają, dodają lub ujmują a harmonii ciągle brak.

A jaki jest Twój “poziom domowej szczęśliwości”?
Sprawdzisz?

Pomyśl o swoim domu i policz serduszka przy wszystkich stwierdzeniach, z którymi się zgadzasz. 

♥ {1} Mój dom to moja wizytówka.
♥ {2} Otaczam się rzeczami, które coś dla mnie znaczą.
♥ {3} Dbam o swój dom.
♥ {4} Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej.
♥ {5} Pozbywam się niepotrzebnych rzeczy.
♥ {6} Mój dom to cała ja.
♥ {7} Lubię wracać do domu.
♥ {8} Mam w domu to, czego mi potrzeba.
♥ {9} W domu ogarnia mnie spokój.
♥ {10} Dom to mój azyl.
♥ {11} Mój dom ma charakter.
♥ {12} Urządzam mój dom świadomie.
♥ {13} W moim domu wszystko ma swoje miejsce.
♥ {14} Mój dom jest spójną całością.
♥ {15} W moim domu panuje harmonia.
♥ {16} Mój dom opowiada moją historię.
♥ {17} Mój dom mi służy.
♥ {18} W moim domu wszystko działa.
♥ {19} Otaczam się tym co kocham.
♥ {20} Mój dom mnie relaksuje.
♥ {21} W moim domu jestem sobą.

 

Policz ile nazbierałaś serduszek…

 {16-21}  Twój dom to Twój azyl. Otaczasz się rzeczami, które mają dla Ciebie wartość. Naprawiasz to, co nie działa. Żegnasz się z rzeczami, które już Ci nie służą. W Twoim domu mało rzeczy przypadkowych. Mieszkasz świadomie. Cieszy Cię harmonia, spójność. Twój dom pokazuje Twój charakter i opowiada Twoją historię. Być może nie jest doskonały, ale to tutaj odpoczywasz i ładujesz akumulatory. Otacza Cię spokój i to liczy się dla Ciebie najbardziej.

{6-15} Zależy Ci, żeby Twój dom był Twoją wizytówką i dużo już zrobiłaś, aby tak się stało. Kilka spraw czeka jeszcze jednak na swoją kolej. Być może trudno Ci się rozstać z niektórymi rzeczami, albo nie do końca wiesz w jakim otoczeniu czujesz się najlepiej. Czasami zdarzy Ci się zrobić przypadkowe zakupy, albo przesadzić z dekoracjami. A może wszystko jest już dokładnie na swoim miejscu, ale wnętrzu ciągle brak osobowości. Przed Tobą jeszcze trochę pracy, ale cieszy Cię ta podróż.  

 {0-5} Ty i Twój dom to jeszcze dwa różne światy. Trudno Ci się w nim zrelaksować, bo otaczasz się przedmiotami przypadkowymi, takimi, które nie mają dla Ciebie wartości, albo nie ułatwiają Ci życia. Być może trudno Ci pozbyć się rzeczy, które należą do Twojej przeszłości, albo takich, które “kiedyś się przydadzą”.  Wnętrze może sprawiać wrażenie przypadkowego i bez charakteru, a Tobie trudno Twój dom pokochać i zawsze wracać do niego z radością. 

 

Chcesz być szczęśliwa w swoim domu?

Lista i pdf (12)

Razem odkryjemy czego chce Cię nauczyć Twój dom.

5 wieczorów ♥ 5 zadań ♥ 5 odkryć

Kolejna grupa wystartuje 13 września.

Jesteś gotowa odrobić lekcję? Zapisz się już dzisiaj. 

Tak, chcę dołączyć!

 

 • MarheriCrafts

  Powiem szczerze: ja nie muszę robić żadnego testu, aby wiedzieć czy jestem szczęśliwa w swoim domu :) Podziwiam tak dużą kreatywność przy pisaniu posta, ale uważam, że to nie ma większego sensu :P Pozdrawiam :)

  • My też. Nasze mieszkanie to nasz azyl :) Pozdrowienia

  • Cudownie :) oby wszyscy tak mogli o sobie powiedzieć… :)

  • Muszę się pod tym podpisać. I chociaż co chwilę coś zmieniam, ulepszam, to taki właśnie jest mój dom… zmienny. I mój. :) Pozdrawiam, Kasia.

 • Ja i mom dom to jeszcze dwa rozne swiaty ;)

 • Niestety ja wciąż walczę z moim mężem o wyrzucanie starych i niepotrzebnych rzeczy. Kończy się to tak, że moje półki są minimalistyczne a jego część mieszkania wygląda jak po bojowników po wojnie :(

 • Zdecydowanie mój dom to mój azyl. Świetny test:)

 • Arcydzielna

  Jeszcze nie mam swojego domu, ale wiem jak w nim będzie;) w kocu to taki masz mały swiat, tylko nasz i nikogo więcej

 • Adzik tworzy

  Jest wiele rzeczy, które chciałabym pozmieniać w swoim domu, żeby czuć się w nim prawdziwie szczęśliwie. Jednak nie tylko przedmioty tworzą dom, a przede wszystkim inni domownicy, rodzina.

 • Fajny test

 • Ciekawy test, niestety na takie samopoczucie ma wpływ także sytuacja poza domem :)

  • Pewnie że tak….do domu wnosimy wiele z tego co poza nim :) Ważne jednak, żeby pomagał nam się zregenerować, nabrać sił i energii :)

 • Jestem bardzo szczęśliwa w swoim domu i nie chodzi o to co w nim jest a kto jest. Razem tworzymy coś wspaniałego, co powoduje, że nasze wnętrze ma swoją harmonię, że lubimy do niego wracać. Nasze mieszkanie nie jest idealne, zmieniać też lubimy, ale nie dlatego że coś jest nie tak, tylko dlatego że lubimy zmiany. Kocham to swoje miejsce na ziemi i jestem z niego zadowolona :)

 • Osiemnaście serduszek, ale to tylko dlatego, że dopiero niedawno się tu wprowadziłam i jestem jeszcze na etapie remontowo – aranżacyjnym. :) Przy okazji powoli pozbywam się starych, lub nieużywanych rzeczy i coraz większą sympatią darzę ciepły minimalizm.

  • @proheltica:disqus …niech to 18 serduszek zostanie na długo po przeprowadzce :) “ciepły minimalizm”- piękne określenie :)

 • Wynik wyszedł mi średni, ale to i tak dobrze jak na wynajmowane mieszkanie, w którym możliwości aranżacyjne są siłą rzeczy mocno ograniczone.

 • Wyszło, że jeszcze trochę pracy mnie czeka ;) Ale zdecydowanie mój dom to mój azyl :)

 • AnetaNieZajac

  Wylądowałam w środkowej kategorii i w sumie łatwo mogę sobie to wyjaśnić. Chociaż mój dom jest moim azylem i bardzo go lubię, to jednak wciąż jest tylko i aż wynajmowanym mieszkaniem. Oznacza to tyle, że nie wszystko mogę zrobić po swojemu, choć i tak zrobiłam dużo :)